Veznjak Hanovera Sebastian Kerk postigao spektakularan gol iz slobodnog udarca sa 40 metara

sebastian kerk

Fudbaleri Verdera pobijedili su u 18. kolu 2. Bundeslige ekipu Hanovera u gostima rezultatom 4:1, a utakmicu je obilježio spektakularan pogodak Sebastiana Kerka.

Gosti su vodili od sredine prvog poluvremena golom Šmida, a onda je u 34. Sebastian Kerk fantastično izveo slobodni udarac za izjednačenje.

Sebastian Kerk – fantastično izveden slobodnjak

Naime, Kerk je s nekih 40 metara udaljenosti od gostujućeg gola udario loptu koja je preletjela preko Pavlenke koji je slobodni udarac čekao van svog peterca. Lopta je na kraju odsjela u mreži iza njega.

Ipak, u drugom poluvremenu Verder je razbio domaćina, te postigao još tri pogotka. Strijelci su bili Dukš, Jung i Frield.

Verder se ovom pobjedom probio na sedmo mjesto 2. Bundeslige, dok je Hanover na 15. poziciji. Ekipa iz Bremena u narednom kolu dočekuje Fortunu, dok Hanover gostuje Hanzi.