Skandal u Bundesligi nakon što je pogođen sudija, utakmica odmah prekinuta VIDEO

prekinuta utakmica

Utakmica 27. kola Bundeslige između Bochuma i Borussije M’Gladbach prekinuta je 70. minuti kod rezultata 2:0 za gostujući tim.

Naime, linijski sudija je bio pogođen čašom s tribina zbog čega je prvobitno došlo do očekivano kratkog prekida utakmice.

Međutim, igrači dva tima otišli su u svlačionicu zajedno sa sudijama, a kasnije je saopšteno da se utakmica ipak neće nastaviti.

“U 71. minuti dogodio se prekid utakmice. Neki idiot bacio je nešto prema terenu i pogodio pomoćnog sudiju. Utakmica je zaustavljena. Nevjerovatno glupo i neodgovorno ponašanje. Nema mjesta na stadionima takvom ponašanju. Idiot, idiot, idiot. Nadamo se da je pomoćni sudija dobro”, objavio je Bochum na Twitteru.

U trenutku kada je došlo do prekida utakmice, gosti su vodili 2:0, a strijelci su bili Plea i Embolo.

Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu i to u razmaku od samo šest minuta, a vrlo brzo došlo je i do prekida susreta.

Bundesliga će vjerovatno ubrzo zasjedati kako bi donijela odluku o ishodu ovog susreta koji će najvjerovatnije pripasti gostima za zelenim stolom rezultatom 0:3.