RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO: Srbija savladala Alžir, Egipat razbio Hrvatsku, lake pobjede Danske i Norveške VIDEO

rukomet srbija alžir

Rukometaši reprezentacije Srbije rutinski i ubjedljivo savladali su selekciju Alžira 36:27 (16:13, 20:14) u okviru prvog kola Grupe E na Svjetskom prvenstvu.

Izabranici selektora Đirone su od starta meča nametnuli sopstveni stil igre koji rukometaši Alžira nisu mogli da isprate do kraja, što je rezultiralo pobjedom Srbije.

Utakmica je počela prednošću Srbije od dva gola, a u nastavku je bilo oscilacija u igri “orlova”, međutim protivnici se nisu dobro snašli u fazi napada i nisu napravili iskorak ka vođstvu, 8:8.

Do sredine prvog poluvremena utakmica je bila ujednačena kada je na scenu stupio mladi Stefan Dodić koji je igrom i asistencijama razmrdao saigrače u fazi napada.

U prvom poluvremenu najviše su se istakli kapiten Nemanja Ilić i Petar Đorđić.

Obojica su dala četiri gola. Ilić šutirao 4/5, a bek reprezentacije Srbije imao nešto lošiji procenat šuta – 4/6, prenosi RTS.

Srbija je u prvom poluvremenu postigla 16 golova iz 27 šuteva i zaradila tri isključenja. Pešmalbek je dva puta isključen, Marsenić jedanput.

Rukometno SP: Srbija – Alžir

Rukometaši Hrvatske startovali su ubjedljivim porazom na Svjetskom prvenstvu u rukometu.

U okviru G grupe, od Hrvatske je bio bolji tim Egipta, 31:22 (16:12).

Ovim porazom Hrvati su značajno umanjili šanse za plasman u četvrtfinale koje donosi mjesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre 2024.

Izuzev izjednačenja na startu meča (1:1), Egipat je konstantno bio u prednosti.

Tokom većeg dijela prvog poluvremena imali su četiri ili pet golova prednosti, pa su na odmor otišli u plusu, 16:12, prenosi b92.

Hrvatska u nastavku nije uspjela da nađe rješenje za odličnu igru Egipćana, koji su postepeno povećavali prednost.

Na kraju su slavili sa maksimalnih devet golova razlike.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Mohsen Mahmud Ramadan sa sedam golova, po pet su postigli Ali Mohamed i Jehia Eldera, a četiri Ahmed Mohamed.

U timu Hrvatske Marin Sipić je postigao pet, dok su po četiri gola dali Igor Karačić, Ivan Martinović i Filip Glavaš.

U H grupi, Danska je deklasirala reprezentaciju Belgije 43:28 (22:15).

Danci su bili izuzetno efikasni i raspoloženi za igru.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Mikel Hansen sa deset golova, jedan manje je postigao Matijas Gidsel.

U susretu F grupe Norveška je slavila protiv Sjeverne Makedonije, 39:27 (18:11).

Pobjeda Norvežana nijednog momenta nije dolazila u pitanje.

Magnus Rod je u timu Norveške bio najefikasniji sa šest golova, pet je postigao Kevin Guliksen, a po četiri Magnus Gulerud i Harald Rajnkind, dok je u timu Sjeverne Makedonije Filip Teleski čostigao sedam, a Dejan Manaskov pet golova.