Rukomet BiH: Dobojska Sloga bolja od imenjaka – Sloga (D) – Sloga (GV/U) 30:29 (17:16) (FOTO)

dobojska sloga

DOBOJ – OSJEČANI: Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“. Gledalaca: 120. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (oba iz Novog Travnika). Delegat: Damir Sobo (Banja Luka). Sedmerci: Sloga (D) 8(6), Sloga (GV/U) 5(1). Isključenja: Sloga (D) 6, Sloga (GV/U) 6 minuta.

SLOGA (D): Bogdanović (10 odbrana, 3 sedmerca), Knežević 1, Stojanović 7, Tulendić, Prestaš, Stanković 5, Bubić 4(1), Miloš Maksimović, Miličević, Bajović (odbrana, sedmerac), Zekić 7(3), Ristić, Mišanović, Đurđević, Ćosić 6(2). Trener: Danko Panić.

SLOGA (GV/U): Biljaka 8, Halebić, Ajdin Demirović 4(1), Dedić 5, Gudić, Ljutić, Đikić, Rušpić, Simić 8, Kahrić, Šaravanja 2, Destanović, Gekić 2, Berzad Demirović (13 odbrana, 2 sedmerca). Trener: Aleksandar Radosavljević.

Rukometaši dobojske Sloge su u prvoj domaćoj utakmici na svom terenu savladali imenjaka iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja rezultatom 30:29. Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, ni jedna ekipa nije imala veću prednost od četiri gola razlike.

Gosti su bolje otvorili utakmicu. U 13. minitu imali su vođstvo 8:5. Ali onda Dobojlije sa tri uzastopna gola stižu do izjednačenja 8:8. Do kraja prvog dijela igralo se uglavnom gol za gol. Da bi domaći na odmor otišli sa golom prednosti 17:16.

U 34. minutu dobojska Sloga golovima Stankovića i Zekića odlazi na plus tri 20:17. Četiri minuta kasnije na semaforu je stajalo 22:19 u korist domaćih. A onda slijedi serija 3:0 od strane Vakufljana za novo izjednačenje 22:22. U 46. minutu izabranici Danka Panića imaju vođstvo 25:23. U tim trenucima izvrsno je branio Milutin Bogdanović i nije dozvolio gostima da dođu do poravnanja, pa i vođstva. Najveću prednost na meču dobojska Sloga je imala u 53. minutu 28:24. A zatim  29:25 (56. minut). Međutim, ni to nije bilo dovoljno da bi utakmicu mirno priveli kraju. Gostujuća Sloga serijom 3:0 nepun minut prije kraja dolazi na minus jedan 29:28. A onda Radomir Stojanović vraća plus dva 30:28. Gosti brzo pokušavaju doći do gola i u tom uspjevaju 15-ak sekundi prije kraja za 30:29. Bio je to konačan rezultat susreta i zaslužena pobjeda dobojske Sloge.

Najzaslužniji za pobjedu domaćeg sastava uz golmana Bogdanovića koji je sakupio deset odbrana od toga tri sedmerca bili su Radomir Stojanović i Vukašin Zekić sa po 7 golova. Haso Ćosić je postigao 6, a lucidni organiztor igre Vladimir Stanković se pet puta upisao u listu strijelaca. Kod gostiju odlično je branio Berzad Demirović sakupivši 13 uspješnih intervencija od toga dva sedmerca. Najefikasniji u redovima Sloge iz Gornjeg Vakufa/ Uskoplja bili su Božidar Simić i Goran Biljaka sa po 8 golova.