Site icon olovka.info

Novak Đoković osvojio svoj sedmi Vimbldon!

novak vimbldon 2022

Novak Đoković osvojio je Vimbldon sedmi put u karijeri pobijedivši Nika Kirjosa rezultatom 3:1 u setovima.

TOK MEČA:

17.10  – Novak Đoković poveo je u finalu Vimbldona protiv Nika Kirjosa i trenutni rezultat je 2:1 za srpskog tenisera. U trećem setu Đoković je pobijedio Kirjosa rezultatom 6:4. Đoković ima priliku da pitanje pobjednika riješi u četvrtom setu i tako osvoji sedmu titulu u Londonu.

15.41 – Kirjos osvojio prvi set!

Nik Kirjos poveo je u finalu Vimbldona protiv srspkog tenisera Novaka Đokovića. Kirjos je od Đokovića bio bolji i prvi set dobio rezultatom 6:4.

16. 22 – Novaku Đokoviću pripao je drugi set i tako je izjednačio u finalu Vimbldona protiv Nika Kirjosa na 1:1. Srpski teniser je u drugom setu bio daleko bolji od svog suparnika i pobjedio ga rezultatom 6:3. Inače, ovo je njima prvi međusobni meč nakon pet godina.