Istorijska pobjeda Partizana u ABA ligi; Na plus 60 protiv Splita

aba partizan split

Košarkaši Partizana deklasirali su Split rezultatom 109:49, u okviru 15. kola ABA lige. Ovo je najubjedljivija pobeda crno-bijelih u istoriji ovog takmičenja, a oboren je rekord Cedevite, koja je sa +58 poena razlike savladala Zadar u sezoni 2016/17.

Izabranici Željka Obradovića su razbili poslednjeplasiranu ekipu regionalnog šampionata, koja je u protokolu, doduše, imala osam igrača.

Crno-bijeli, kojima su zbog korone nedostajali Aleksa Avramović i Nemanja Dangubić, nastavili su da u stopu prate Crvenu zvezdu, koja ima trijumf više.

Trijumf Partizana nije ni u jednom momentu dovođen u pitanje, a meč je bio odlučen već u drugoj četvrtini.

Ispratili su ga Dušan Miletić sa 18 poena i 10 skokova, Kevin Panter je imao 14, a Dalas Mur 14. Po 10 su ubacili još Balša Koprivica, Zek Ledej i Jam Madar.

Kod Splita najbolji je bio Šorter sa 17 poena i četiri skoka, a najbliži dvocifrenom učinku bio je još Runjić, koji je ubacio devet.

ABA Liga KK Partizan KK Split / Foto: Peđa Milosavljević/STARSPORT

Utakmicu je sa sedam poena zaredom počeo Panter, da bi se Split ubrzo probudio i izjednačio rezultat na 12:12.

Od tog momenta sve je išlo na vodenicu crno-bijelih, koji su novo vođstvo ponovo stekli do kraja prvog kvartala.

Nastavili su da povećavaju svoju prednost, a Splićani nisu 12 minuta uspijevali da stignu do koša iz igre.

Partizan je na pauzi izjednačio rekord ABA lige u vođstvu na poluvremenu, a u trećoj četvrtini tu ogromnu razliku su samo nastavili da uvećavaju.

Nisu se zaustavljali, igrali su jako do kraja i ostvarili najubedljiviju pobedu u istoriji regionalnog šampionata.

Partizan naredni meč igra 15. januara na gostovanju kod Studentskog centra.