Site icon olovka.info

Fudbaleri Sloge u Doboju uvjerljivi protiv Podrinja

fk sloga fk podrinje

U 4. kolu prve fudbalske lige Republike Srpske dobojska Sloge je kao domaćin na Lukama pobijedila ekipu Podrinja iz Janje rezultatom 4:0.

Sloga je imala terensku inicijativu tokom cijelog meča, ali gosti nisu bili bez šansi. Nekoliko puta su na iskušenje stavili domaćeg čuvara mreže Vanju Kneževića.

Prvi zanimljiv momenat ove utkamice desio se u 11. minutu. Odličan udarac jednog gostujućeg igrača bravurozno brani čuvar mreže Sloge Vanja Knežević. Odmah zatim odlična prilika za domaće kada glavom preko gola šutira Haris Džaferović. Tri minut kasnije nova dobra akcija Podrinja, kada udarac oprobava Nasufović, a odlično brani Vanja Knežević.

Igrao se 37. minut kada je nakon prekršaja nad Davidom Kneževićem dosuđen kazneni udarac za Slogu. Siguran realizator sa 11 metara bio je upravo David Knežević za vođstvo Sloge 1:0.

U toku je bio 40. minut kada lijep gol sa 16-17 metara postiže Aleksandar Milaković za 2:0. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku sve do 62. minuta nije bilo nekih velikih uzbuđenja. U 62. minutu odlični Aleksandar Milaković ubacio je loptu iz kornera, a Uglješa Stevanović, igrač koji je u međuvremenu ušao u igru postiže gol glavom za uvećanje vođstva Dobojlija na 3:0.

U 83. minutu bilježimo još jednu odličnu intervenciju golmana Sloge Vanje Kneževića.

U posljednjim trenucima susreta odličnu asistenciju Stevanovića koristi najbolji igrač Sloge u ovom susretu Aleksandar Milaković, te postavlja konačnih 4:0.

U narednom, 5. kolu prve fudbalske lige Republike Srpske, fudbaleri dobojske sloge gostuju u Banjeluci kod ekipe Željezničar Sport Tim.

FK SLOGA – FK PODRINJE 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 David Knežević u 37 (iz kaznenog udarca), 2:0 Milaković u 40, 3:0 Stevanović u 62, 4:0 Milaković u 90+3. minutu. Stadion: „Luke“. Gledalaca: 350. Sudija: Dragan Kesić (Romanovci, Gradiška). Pomoćnici: Dragan Keranović (Prijedor) i Gojko Crnobrnja (Banja Luka). Kontrolor suđenja: Budimir Mihajlović (Zvornik). Delegat: Milorad Pisić (Zvornik). Žuti kartoni: Zajić (Sloga), Dujković, Jevtić, Nasufović, Jezdić (Podrinje).

SLOGA: Vanja Knežević, Dadić, Džombić, Zajić, Radić (od 46.minuta Šujić), Milaković, Božić (od 46. Stevanović), Džaferović (od 69. Cetić), Šaula, David Knežević (od 66. Starčević), Ristić (od 71. Hadžimujić). Trener: Zoran Ćurguz.

PODRINJE: Bećirović, Zupur, Hubanić, Jevtić, Dujković, Bogučanin (od 81.minuta Jelić), Đokić (od 87. Mehmedović), Nasufović (od 46. Maksimović), Mujkić, Jezdić (od 66. Savić), Jevđenović.

Igrač utakmice: Aleksandar Milaković (Sloga)