Fudbaleri dobojske Sloge slavili u Foči VIDEO

fudbal foča doboj

Fudbaleri Sloge savladali su u Foči ekipu Sutjeske rezultatom 2:1 u derbi susretu 17. kola M:tel Prve lige Republike Srpske.

Bila je ovo utakmica sa puno tempa u kojoj su izabranici Zorana Ćurguza pokazali odlučnost i htijenje, te zasluženo osvojili tri boda. Sloga je povela golom Ostoje Šaule u 41. minutu meča. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na samom početku drugog poluvremena u 48. minutu Sloga je duplirala vođstvo, mrežu domačih zatresao je Dimitrije Zajić.

Igrao se 52. minut utakmice kada je igrač Sutjeske Boško Radović uspio da smanji rezultat na 1:2. Ispostavilo se na kraju da je to bio i konačan rezultat susreta.

Nakon odigranog sedamnestog kola Sloga zauzima treće mjesto na tabeli sa 37 osvojenih bodova i gol razlikom 28:9 (+19).

U narednom 18. kolu koje je na programu 19. marta (subota) Sloga će na „Lukama” dočekati ekipu prnjavorskog Ljubića. Utakmica se igra sa početkom u 14:30 časova.