Fudbaleri dobojske Sloge Meridian poraženi u Posušju

fudbal posušje sloga doboj meridian

Fudbaleri Posušja pobijedili su na stadionu Mokri Dolac u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Sloge Meridian rezultatom 4:0, te su tako skočili na sedmo mjesto na tabeli.

Posušje je u potpunosti dominiralo u prvom poluvremenu u kojem su imali čak 69 posto posjeda lopte i 14 šuteva ka gostujućem golu za razliku od Sloge koja nije uputila niti jedan.

Kao nagrada stigla su dva gola u posljednje dvije minute prije odlaska na odmor. Strijelci su bili Boban i Mandić.

U istom ritmu Posušje je nastavilo i u drugom poluvremenu pa su za 15 minuta stigli do nova dva pogotka. Ovaj put strijelci su bili Begić i Kamenar.

Do kraja utakmice je očekivano opao intenzitet igre pa ni promjene rezultat više nije bilo.

Nakon pobjede protiv Sarajeva u prvom kolu, ovo je četvrti vezani poraz Sloge i to bez postignutog pogotka, što sigurno može upaliti alarma u Doboju, kao i pretposljednja pozicija na tabeli na kojoj se nalaze. S druge strane, Posušje je stiglo do šestog boda i nalazi se na sedmoj poziciji.

Poslije reprezentativne pauze, Posušje očekuje gostovanje kod Zrinjskog u zaostaloj utakmici 1. kola, a onda će na novo gostovanje u sedmom kolu i to kod Borca. Sloga će biti domaćin Tuzla Cityju u sedmom kolu.