DOBOJ: Sloga u Doboju “uništila” banjalučki Željezničar – 8:0!

fk sloga doboj licenca za premijer ligu

U 20. kolu Mtel Prve fudbalske lige Republike Srpske fudbaleri dobojske Sloge na svojim Lukama pobijedili su banjalučki Željezničar sa čak 8:0.

Sloga je do vrha napunila mrežu gostiju, postigla je osam, a mogla je postići barem još pet golova.

Ipak, Željezničar je u 3. minutu preko Staše Baštića imao prvu priliku. Onda je u 7. minutu Aleksandrar Milaković poslužio Dimitrija Zajića koji donosi Dobojlijama radost. Potom su Banjalučani stigli do terenske ravnoteže, ali u finišu prvog perioda igre Sloga je izvela slobodan udarac sa desne strane, a Ostoja Šaula postavlja konačan rezultat prvog perioda igre – 2:0.

U  nastavku meča na terenu je boravio samo jedan tim, makar po šansama i posedu lopte, te efikasnosti. Zajić, pa Uglješa Stevanović, pa Rado Radić maestralno iz „slobodnjaka“, te Adonis Bilal u 76, kao i „rezervisti“ Stefan Božić u 79. i Obrad Starčević u 81. minutu potpisuju idealnu fudbalsku priču.

Prikazanom igrom i ispoljenom efikasnošću četa Zorana Ćurguza potvrdila je da se ne odriče šampionskih ostvarenja.

Stadion: Luke. Gledalaca: 200. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). Strijelci: Zajić u 7.i 57, Šaula u 45, Stevanović u 64, Radić u 72,Bilal u 76, Božić u 79. i Starčević u 81. minutu. Žuti kartoni: Dadić i Radić(Sloga), Jevtić (Željezničar ST).

SLOGA: Đulčić -, Hrubik, Dadić (od 76. min. Božić), Zajić 8 (od 76. min.Šujić ), Radić, B. Marković( od 69.min. Knežević), Stevanović 7.5 (od 69. min. Starčević) ,Milaković, Šaula, Bilal, Ristić 7(od 69. min. N.Marković).

ŽELJEZNIČAR ST: Tamidžija, Jević (od 69. min. Bajić), Sladojević, Savanović, Baštić, Ružičić (od 60. min. Zečević), Đogić, Kalabić, Petrović, Blanuša, Savatić (od 46. min. Ivić), od 76. min. Stijaković).

Igrač utakmice: Dimitrije Zajić (Sloga).