DOBOJ: Rukometaši Sloge ubjedljivi protiv Dervente

rukomet doboj sloga derventa

Rukometaši dobojske Sloge predvođeni novim trenerom Mariom Kelentrićem odigrali su drugu pripremnu utakmicu i ubjedljivo savladali ekipu Dervente rezultatom 33:19. Gledano po rezultatu i odnosu snaga na terenu bio je ovo jedan jači trening za Dobojlije.

Sloga je nametnula svoj ritam i brzim kontrama rešetala mrežu Dervenćana.  Rezultatska prednost Dobojlija rasla je iz minuta u minut. Na odmor su otišli sa dvocifrenom razlikom u svoju korist 19:8.

U nastavku Sloga je nastavila istim tempom, a rezultat je dozovlio šansu za sve igrače da odigraju svoju ulogu na meču i da se nametnu treneru Kelentriću. Sve je na kraju rezultovalo ubjedljivom pobjedom dobojskih rukometaša od 14 golova razlike – 33:19.

Najefikasniji u redovima Sloge bili su Vladan Đurđević sa 6, te Artjem Iunin, Marko Perović i Vladimir Stanković sa po 4 gola. A kod Dervente istakli su se Dražen Milinković sa 6, te Danijel Pejić, Zvjezdan Sibinčić i Radovan Škrga sa po tri gola.

Narednu prijateljsku utakmicu rukometaši Sloge igraju na svom terenu protiv Maglaja.

SLOGA – DERVENTA 33:19 (19:8)

Natrkriveni Stadion sportskih igara. Sudije: Milenko Mitrović i Mirko Vujić (oba iz Doboja). Sedmerci: Sloga -, Derventa 2(1). Isključenja: Sloga 2, Derventa 2 minuta.

SLOGA: Bogdanović (5 odbrana), Iunin 4, Vladan Đurđević 6, Danilo Ristić 3, Perović 4, Tulendić 2, Mišanović 2, Stanković 4, Bajović (5 odbrana), Miloš Maksimović 1, Zekić 2, Gavrić, Bubić 1, Knežević 1, Miličević 3, Milan Đurđević, Dejanović (11 odbrana, sedmerac). Trener: Mario Kelentrić

DERVENTA: Nikola Ristić (3 odbrane), Pejić 3, Sibinčić 3, Dobrilović, Lukić, Milinković 6(1), Škrga 3, Drinić, Dejan Stanković, Aleksa Starčević, Dragan Starčević (2 odbrane), Borislav Stanković 1, Savić 2, Šmulja, Kosanović, Živanić 1. Trener: Milorad Bjelošević.