DOBOJ: Rukometaši Sloge bez fajnal fora Kupa BiH; Borac bolji i u revanšu VIDEO

rukomet sloga borac 2022

Rukometaši Borca m:tel i u revanš utakmici četvrtfinala Kupa BiH bili su bolji od Sloge večeras u Doboju, 26:23. Tim su se plasirali na završni turnir Kupa BiH.

Najefikasniji u redovima Sloge i najbolji strijelac utkamice bio je Trifunović sa 8 golova, a u redovima Borca istakli su se Miličević sa 7, te Perić sa 5 golova.

Podsjećamo, crveno-plavi su slavili i u prvoj utakmici, koja je prošle sedmice odigrana u Banjoj Luci, rezultat je bio 28:27.

Iako se na početku činilo da će i treći susret ovih timova u sedam dana proći u potpuno izjednačenoj igri, to se na kraju, ipak, bije dogodilo.

Istina, prvih 30 minuta vidjeli smo neizvjesnu borbu, a gosti iz Banja Luke na odmor su otišli sa minimalnom prednošću, 12:11.

U nastavku su rukometaši Borca m:tel su na krilima golmana, Berina Brkića, napravili seriju 8:2 i prelomili utakmicu u svoju korist.

Iako su domaći uspjeli smanjiti zaostatak u posljednjim minutama, nisu imali snage i za potpuni preokret.

Na kraju, rukometaši Borca koji su lideri Premijer lige BiH, zasluženo su slavili i plasirali se među četiri najbolja tima u Kupu BiH.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Aleksandar Milićević sa sedam golova, dok je dva manje postigao Luka Perić.