Zrinjski savladao dobojsku Slogu Meridian i približio se vrhu tabele VIDEO

mostar zrinjski sloga meridian doboj

U posljednjem susretu 10. kola fudbalske Premijer lige BiH Zrinjski je na svom terenu savladao dobojsku Slogu Meridian rezultatom 2:0 i dodatno se priključio vrhu tabele.

Zrinjski je od početka zagospodario terenom te je prijetio preko Kiša i Bilbije, ali nije bilo promjene rezultata. Ipak, u 29. minuti slomili su otpor čvrstih gostiju.

Kiš je lijepo šutirao i matirao Traku za prednost aktuelnog prvaka 1:0 nakon prvog dijela igre.

U nastavku je Zrinjski dodatno pritiskao. Mišić je propustio dobru šansu, a potom je i Ćuže pogodio prečku, da bi Bilbija sa pet metara šutirao ravno u Traku.

Konačno, sve dileme oko pobjednika riješene su u 86. minuti kada je nakon lijepe akcije Jukić pogodio za konačnih 2:0 i četvrtu uzastopnu pobjedu Plemića.

Zrinjski nakon reprezentativne pauze očekuje utakmica protiv Veleža, dok Sloga dočekuje Široki Brijeg.