Tuzlanska Sloboda u sjajnom meču u Banovićima pobijedila dobojsku Slogu Meridian VIDEO

fudbal sloboda tuzla sloga meridian doboj

U prvom susretu 9. kola M.tel Premijer lige fudbaleri Slobode su kao domaćini u Banovićima pobijedili ekipu Sloge Meridan rezultatom 4:2.

Bio je to sjajan meč u kojem su gosti poveli u 22. minuti golom Krstovskog, ali samo dvije minute kasnije Komazec je poravnao na 1:1. Slavlje Tuzlaka nije se ni stišalo, a već je u 28. minuti Sloga ponovo povela preko Zajića.

Kada se činilo da će gosti na poluvrijeme otići vodstvom 2:1, dosuđen je penal za Slobodu koji je u gol pretvorio Komezec izjednačivši na 2:2.

U nastavku je Sloboda zaigrala još bolje, te je pogocima Osmića u 65. i 72. minuti došla do zaslužene pobjede 4:2, a dvostruki asistent bio je mladi Delić.

Tuzlaci će u narednoj utakmici u zaostalom meču dočekati Zrinjski, a potom igraju sa Željezničarom. S druge strane, Sloga će biti domaćin Tuzla Cityju.

Sloboda Tuzla – Sloga Meridian 4:2

Rezultat i strijelci:

Sloboda – Sloga 4:2 (Komazec 24′, 45′ pen, Osmić 65′, 72′ / Krstovski 22′, Zajić 28′)