Sinoć su na NBA parketima igrali Jokić, Dončić i Tejtum, a sve ih je zasjenio Markanen VIDEO

lauri markanen

Sinoć su odigrane četiri utakmice u NBA ligi a na parketima su bila trojica od četvorice glavnih kandidata za MVP nagradu – Nikola Jokić, Luka Dončić i Džejson Tejtum. Ipak, sve ih je zasjenio finski košarkaš Lauri Markanen.

Dončić i Tejtum su se sastali u direktnom duelu Dalasa i Bostona kojeg su Seltiksi riješili u svoju korist rezultatom 124:95.

Tejtum je za pobjedničku ekipu ubacio 29 poena uz 14 skokova i 10 asistencija, dok je Dončić susret završio s 23 poena i 9 skokova.

Denver je razbio LA Klipperse rezultatom 122:91, te je Jokić na parketu proveo samo 24 minute i ostvario je učinak od 12 poena, 6 skokova i 9 asistencija.

No, Lauri Markanen je bio glavna zvijezda večeri i postavio je rekord karijere u pobjedi Jute u gostima kod Hjustona rezultatom 131:114.

Sjajni Finac je ubacio čak 49 poena za 36 minuta na parketu. Šutirao je sjajnih 15/29, od čega je ubacio pet trojki.

Dobar je bio i pod koševima, te je uhvatio osam lopti i ostvario jednu blokadu, a upisao je i jednu asistenciju.

U preostalom četvrtom susretu Memfis je slavio u gostima kod Orlanda rezultatom 123:115 zahvaljujući 32 poena Ja Moranta i 31 Džeren Džeksona.