Rukometaši banjalučkog Borca i dobojske Sloge podijelili bodove

rukomet borac sloga

U derbiju Borac i Sloga su u dvorani Borik u Banjoj Luci odigrali neriješeno 25:25. Bio je ovo drugi duel istih ekipa nakon samo dva dana, tada je Borac u Kup meču slavio minimalnim rezultatom 28:27.

Već za četiri dana, u utorak 8. marta, ponovo se sastaju u revanšu kupa BiH, ali ovog puta Sloga je domaćin u Velikoj Brijesnici. Treba reći da je Sloga u ovom meču nastupila bez glavnog organizatora igre Vladimira Stankovića, a nije nastupio ni Nikola Knežević.

Tokom čitavog meča ni jedna ekipa nije uspjela stvoriti prednost veću od dva gola razlike. Borac otvara utakmicu vođstvom 2:0. Dobojlije u sedmom minutu sa dva uzastopna gola sa linije sedam metara dolaze do izjednačenja 2:2. Potom se sve do 13. minuta igra gol za gol, a onda Banjalučani dolaze do nova dva gola viška 6:4. Sloga se ne predaje i uzvraća istom mjerom za novo izjednačenje 6:6. Ponovo slijedi igra gol za gol skoro do kraja prvog dijela utakmice. U 29. minutu Radomir Stojanović dovodi Slogu u vođstvo 11:10. Na odmor se odlazi sa neriješenim rezultatom 11:11.

Drugi dio Borac ponovo otvara sa dva gola viška 14:12. Ali Sloga ne dozvoljava ništa više i ponovo dolazi do egala 15:15 (39. minut). Izabranici Dejana Vasilića serijom 3:0 prvi put na meču dolaze do dva gola prednosti na svom kontu 18:16 (42. minut). Istu prednost Sloga je imala i u 47.minutu 21:19. Ali onda Borac sa tri uzastopna gola ponovo vodi 22:21 (52. minut). U 56. minutu kod rezultata 24:23 sjajni Berin Brkić u dva uzastopna navrata brani zicer udarce Sloginih igrača. Do kraja se igralo ponovo gol za gol. Trideset četiri sekunde prije kraja Borac je imao gol prednosti 25:24 da bi deset sekundi prije posljednjeg zvuka sirene Vladan Đurđević postavio konačnih 25:25.

Golmani su branili odlično u redovima Borca. Slađan Subotić je sakupio 13 odbrana, a Berin Brkić šest. Kod Sloge Milutin Bogdanović je imao 12 uspješnih intervencija. U domaćem taboru najefikasniji su bili Luka Perić, Marko Lukić i Aleksandar Milićević sa po 6 golova. U timu  Sloge najefikasniji su bili Miloš Trifunović sa 7 golova, sve sa linije sedam metara. Takođe sedam pogodaka je postigao i Vladan Đurđević, sve iz igre.

BORAC M:TEL – SLOGA 25:25 (11:11)

Dvorana Borik. Gledalaca: 500. Sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor (oba iz Kozarske Dubice). Delegat: Elvis Marčetić (Prijedor). Sedmerci: Borac M:tel 4(4), Sloga 7(7). Isključenja: Borac M:tel 6, Sloga 2 minuta.

BORAC M:TEL: Brkić (6 odbrana), Perić 6, Kalamanda, Miljenović, Petrović, Miljković, Nježić, Lukić 6, Knežević 3, Tepić, Malivojević 1, Ćelić, Draganić 3, Letić, Subotić (13 odbrana), Milićević 6(4). Trener: Mirko Mikić

SLOGA: Bogdanović (12 odbrana), Bogdan Peštić 1, Stojanović 4, Đurđević 7, Tulendić 2, Trifunović 7(7), Blagojević, Dejanović, Ristić 1, Miličević 1, Nemanja Peštić 2, Đurić, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.