RFL RS CENTAR Dobojski Željezničar nastavlja pobjedonosni niz, osvojio 3 boda na teškom gostovanju u Batkuši

Matija Drljić fudbal

U okviru 9. kola Regionalne fudbalske lige Republike Srpske CENTAR, dobojski Željezničar uspio je pobijediti na teškom gostovanju posljednjeplasiranom Hajduku u Batkuši i rezultatom 4:2 osvojio nova tri boda.

Strijelci za ekipu trenera Jovana Petkovića su bili Dražen Gostić u 20, 31 i 75. minuti i Matija Drljić u 29. minutu utakmice. Ovom pobjedom je Željezničar došao do 3. mjesta na tabeli Lige, sa samo bodom manje od prvoplasiranog Skugrića i drugoplasiranih Naših krila iz Kostajnice.

Sljedeću utakmicu Željezničar igra na svom stadionu protiv Rudara iz Stanara u subotu 21. oktobra od 14.30 časova.

Što se ostalih utakmica ovog kola RFL RS Centar tiče, FK Rudanka je na svom terenu odigrala neriješeno 1:1 protiv Crvene zvijezde iz Obudovca, Hajduk je u Kožuhama pobijedio Crkvinu rezultatom 3:2, Naša krila su se, poslije teškog poraza protiv Željezničara u Doboju u prošlom kolu, uspješno oporavila i pobijedila kući Zvijezdu iz Kakmuža rezultatom 7:1. Rudar u Stanarima bio je ubjedljiv protiv Ukrine iz Čečave i pobijedivši goste rezultatom 5:0.