Rafel Nadal bez osvojenog seta ispao sa Australijan opena! VIDEO

Rafael nadal ispao sa australien Opena 2023

Australijan open je trećeg dana takmičenja ostao bez branioca titule, Rafaela Nadala!

Senzaciju je načinio Amerikanac Mekenzi Mekdonald koji je poslije 151 minuta igre slavio u tri seta, 6:4, 6:4, 7:5.

Nevjerovatno je šta smo gledali u Rod Lejver areni, posebno od Amerikanca, ali treba reći da je porazu Nadala kumovala ta povreda primicača koju je zadobio u drugom setu, prenosi B92.

Mekdonald je sjajno krenuo u ovaj meč. Nije imao šta da izgubi, naprotiv, odmah je opustio ruku i počeo da zadaje velike glavobolje prvom nosiocu.

Odmah je uspio da dođe do brejka, potom da povede sa 2:0.

Uspio je Amerikanac i u petom gemu da dođe do brejka za 4:1, a Nadal je tada imao štošta da prigovori sudiji Marijani Veljović.

Nadal je vratio brejk smanjio na 4:2, ali Mekdonald nije sebi dozvolio da izgubi stečenu prednost. Poslije 47 minuta igre dobio je početni set sa 6:3.

Amerikanac je nastavio u istom ritmu, ponovo na startu seta stigao do brejka i 2:0. Djelovalo je da se Nadal stabilizovao kada je vratio brejk i potom poveo sa 3:2. Međutum, Mekdonald je ubrzo uspio opet da ga slomi, napravi brejk za 4:3, a potom i povede sa 5:3 kada se Nadal povrijedio.

Kada se vratio, nastavio je da igra, osvojio gem, ali je Mekdonald potom odservirao za 6:4 i i velikih 2-0 u setovima.

Niko u tom trenutku nije znaš kako će igrati Nadal. Ipak, riješio je da proba i ostane u igri.

Oba tenisera su osvajali svoje servise u trećem setu, a Nadal je počeo bolje da servira. Ipak, na 4:4, Mekdonald nije iskoristio brejk loptu, ali je zato uspio u 11. gemu da dođe do ključnog brejka.

Potom je odservirao za najveću pobjedu u karijeri.

Rafela Nadal – Mekenzi Mekdonald 0:3