PU DOBOJ: Tokom 11 mjeseci evidentirano 330 slučajeva u vezi sa drogom

policijska uprava doboj

Na području u nadležnosti Policijske uprave Doboj tokom 11 mjeseci evidentirano je 330 slučajeva iz oblasti zlopupotrebe droge i oduzeto ukupno 26 kilograma marihuane, izjavio je načelnik ove uprave Slobodan Radinković.
Među registrovanih 330 slučajeva, 57 se odnosi na krivična djela i 273 na prekršaje.

Radinković je naveo da je u posmatranom periodu oduzeto i 597 stabljika i 11.374 sjemenki kanabisa, 703 grama amfetamina, 57 grama ekstazija, heroina i kokaina i 186 grama medicinske droge.

On je naveo da će ova oblast biti među prioritetima u narednoj godini.

Radinković je na današnjoj konferenciji za novinare najavio da će do kraja mjeseca biti puštene u rad i stacionarne kamere u Doboju.

“Od prošle sedmice izvođač radova vršio je testiranje i kalibražu kamera. Prema infomacijama, dvije kamere u Stanić Rijeci i na Barama još se dorađuju i u toku ove sedmce treba da budu puštene u probni rad”, naveo je Radinković.

On je najavio da će prije puštanja u rad kamera javnost o tome biti blagovremeno obaviještena.

/SRNA/

Related posts

dobojski saobraćajni fakultet

Dobojski Saobraćajni fakultet svečanom akademijom obilježava 20 godina rada, prisustvuju premijer Višković i drugi visoki zvaničnici Srpske

vruće vrijeme

U srijedu sunčano i toplo, temperatura do 32

muzička škola doboj

Učenici dobojske Muzičke škole održali godišnji koncert, učenik generacije Lazar Blagojević FOTO