Okružnom javnom tužilaštvu u Doboju danas je dostavljen policijski izvještaj protiv dva lica iz Teslića čiji su inicijali S P. i I.S, koja su osumnjičena da su kao odgovorna lica u privrednom društvu u ovoj opštini oštetili budžet Republike Srpske za 4.023.797 KM, saopšteno je iz dobojske Policijske uprave.
Lice S.P. osumnjičeno je da, kao vlasnik preduzeća, od 2019. do 2023. godine nije vršilo uplatu obračunatih doprinosa i poreza, da je odobrilo da se zaposlenim ne isplaćuju neto plate putem žiro računa, da je izbjegavalo plaćanje poreza po odbitku i doprinosa za obavezno socijalno osiguranje po odbitku.
Na taj način je stečena je protivpravna imovinsku korist za privredno društvu u iznosu od 4.023.797 KM na štetu budžeta Republike Srpske, fondova i budžeta opština/gradova.
Lice I.S. osumnjičeno je da je, kao odgovorno lice u preduzeću, u navedenom periodu vršilo naplatu potraživanja od drugih privrednih društava i pomagalo S.P. u izbjegavanju plaćanja poreza po odbitku i doprinosa za obavezno socijalno osiguranje po odbitku.
Oni su osumnjičeni za nezakonito postupanje u privrednom poslovanju, nepravilno izdvajanje sredstava pravnog lica i neplaćanje poreza po odbitku.
/SRNA/