PSŽ u derbiju prvog dana Lige šampiona savladao Juventus, Šahtjor priredio senzaciju

psž juventus

Prvi dan Lige šampiona kompletiran je sa šest utakmica koje su odigrane večeras, a u derbiju PSŽ je pobijedio Juventus u Parizu rezultatom 2:1.

Briljirao je Mbape koji je do polovine prvog poluvremena postigao dva gola. Ipak, u drugom poluvremenu Mekeni je smanjio, ali nije bilo dovoljno snage kod torinske ekipe pa je 2:1 ostao i konačan rezultat.

Najveće iznenađenje prvog dana je Šahtjor koji dolazi iz ratom pogođene Ukrajine. Ekipa iz Donjecka ne samo da je pobijedila RB Leipzig nego je njemačkom klubu postigla čak četiri gola. Domaći tim je postigao samo jedan pa je bilo konačnih 1:4.

Prvak Real Madrid je na odličan način otvorio novu sezonu u Ligi prvaka pobjedom od 3:0 u gostima kod Seltika. Strijelci su bili Vinisius Junior, Modrić i Hazar.

Ubjedljiv je bio i Mančester Siti koji je sa 4:0 pobijedio Sevilju u gostima. Haland je nastavio svoj niz postigavši nova dva gola, a u strijelce su se još upisali Foden i Dias.