Pogledajte 6 golova Zrinjskog protiv Breidablika VIDEO

zrinjski mostar

Fudbaleri Zrinjskog su sinoćnjom ubjedljivom pobjedom nad Breidablikom praktično već nakon prve utakmice riješili pitanje prolaska dalje, odnosno ulaska u grupnu fazu Konferencijske lige.

Prvak Bosne i Hercegovine je odigrao najbolju utakmicu u proteklih nekoliko godina, te ne na kraju slavio rezultatom 6:2.

Mrežu Islanđanima već nakon dvije minute je načeo Kiš, a potom je Malekinušić u 22. minuti udvostručio prednost.

Nakon pola sata igre Kiš je postigao svoj drugi gol za 3:0, a samo tri minute kasnije Bilbija je povisio na 4:0. Konačan rezultat prvog poluvremena (5:0) je postavio Malekinušić u 40. minuti.

Ivančić je u 56. povisio na 6:0, a Ludviksson u 64. i Eyjolfsson u 74. su postavili konačnih 6:3.

U priloženom videu možete pogledati svih šest pogodaka sinoć razigranog Zrinjskog.

Zrinjskom idućeg četvrtka predstoji završavanje posla na Islandu i ovjeravanja prolaska u grupnu fazu Konferencijske lige.

No, Zrinjski će moći igrati i drugo po snazi evropsko klupsko takmičenje – Evropsku ligu s obzirom da će igrati duele play-offa protiv austrijskog LASK-a.