Odbojkašice Srbije ponovo prvakinje svijeta! VIDEO

Odbojkašice Srbije

Odbojkašice Srbije postale su drugi put zaredom svjetske prvakinje nakon što su večeras savladale Brazil 3:0 u setovima (26:24, 25:22, 25:17).

Srbija je uspjela da odbrani titulu i da trofej svjetskog pravak drugi put uzastopno odnese u Beograd.

Odbojkašice Srbije na ovom prvenstvu odigrale su fantastično, s obzirom da nisu upisale nijedan poraz.

Što se tiče večerašnjeg meča, Srbija je pokazala kako se igra, čak i u momentima kada protivnik ima 3 poena prednosti. Radilo je sve, od servisa do bloka.

Odbojkašice Srbije ponovo prvakinje svijeta

Prvi set bio je dosta izjednačen, ali je na kraju Srbija uspjela da ga osvoji sa 26:24.

U drugom setu do sredine seta igralo se izjednačeno, Brazilke su došle zatim do plus 3, da bi odbojkašice Srbije napravile seriju od 6:0, te su održale prednost i osvojile set sa 25:22.

Srbija je jako ušla u treći set i nije dozvolila Brazilu da dovede u pitanje mogućnost da osvoji set. Odličnom igrom srpske odbojkašice bez problema su osvojile treći set rezultatom 25:17 i tako došle do nove titule svjetskog prvaka.

Inače, da su odbojkašice Srbije na vrhu govori podatak da su u posljednjih sedam godina bile među četiri najbolje na najvećim turnirima, od Evropskog prvenstva 2015. godine, Olimpijskih igara u Tokiju do velikog finala Svjetskog prvenstva u Holandiji i Poljskoj.