“Nije važno jesu li ekonomski, bankarski ili pravni tehničari, svi zajedno odlično barataju računarima, jer uz njih, na neki način, i odrastaju. Ponekad su i bolji od nas”, kaže Sanja Tomaš Miskin, direktorka Ekonomske škole u Banjaluci koja je svoje đake danas obradovala viješću da će ubuduće moći da uče i rade na novim laptopima.
Deset laptop računara koji su u školu stigli zahvaljujući donaciji kompanije Prointer ITSS, biće dovoljno za prvi mobilni, informatički kabinet.
„Ovakav poklon bi nam u svakom trenutku bio veliki i značajan, ali u vrijeme pandemije u kojem smo se prilagodili i onlajn nastavi, zaista je neprocjenjiv. Zahvalni smo Prointeru što ulaže u znanje i unapređenje nastavnog procesa, a to je ujedno sjajan primjer i poziv da se i ostale kompanije uključe u priču u obrazovanju“, kaže Sanja Tomaš Miskin.
Direktorka napominje da su se uvijek trudili da idu u korak sa vremenom, posebno u smislu tehničke opremljenosti i da đaci već odavno rade u informatičkim kabinetima, ali da škola dosad nije imala laptope. To će, kaže, posebno pomoći ukoliko bi nastava ponovo morala biti onlajn.
„Sve nam je to u početku bilo šok, ali smo se vremenom prilagodili i dodatno obučili. Od avgusta smo svi prošli i posebnu obuku, pa škola sad koristi i aplikaciju tims za onlajn nastavu. Ipak, zasad smo u klupama i voljela bih da tako i ostane, kaže direktorka.
U Prointeru napominju da nas je vrijeme korone dodatno podsjetilo koliki je značaj informacionih tehnologija i koliko je onlajn funkcionisanje pomoglo svima, a naročito obrazovanju. Zato su, kažu, brojim akcijama od marta na ovamo pokušali da daju doprinos svojevrsnoj informatičkoj „tranziciji“.
„Sigurni smo da će ova donacija olakšati rad i učenicima i profesorima, a posebno nam je drago što smo na ovaj način pomogli jednoj od najcjenjenijih banjalučkih škola. Kao i do sada, i u budućnosti ćemo svojim radom isticati značaj obrazovanja i stvaranja što boljeg okruženja za mlade“, kaže Mirjana Jukić, marketing menadžer kompanije Prointer ITSS. U Ekonomskoj školi kažu da ozbiljno razmišljaju i o pokretanju informatičkog smjera, a postojeća tri već pohađa 936 učenika. Škola je, kažu, popularna kao i uvijek, o čemu svjedoči i podatak da je pri ovogodišnjem upisu čak 120 đaka ostalo „ispod crte“.