NBA: Golden Stejt poslije produžetka bolji od Milvokija, Sakramento nadigrao Finiks VIDEO

stef kari

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa pobijedili su na svom parketu, poslije produžetka ekipu Milvokija 125:116. Sakramento kingsi su u gostima savladali ekipu Finiks sansa 128:119.

Milvoki je uprkos nedostatku Јanisa Adetokumba imao prednost tokom većeg dijela meča.

U posljednji minut ušli su sa osam poena prednosti, a onda je na scenu stupio Stef Kari koji je trojkama donio produžetak Voriorsima.

U nadoknadi vremena, Golden Stejt je imao dosta više samopouzdanja, što se odrazilo na igru Baksa koji nisu uspjeli da odgovore, te je tim iz San Franciska zasluženo trijumfovao.

Stef Kari je bio najbolji košarkaš na terenu sa 36 poena, Donte Divinćenco postigao je 20, a Klej Tompson 22 poena.

U ekipi Milvokija, Kris Midlton upisao je 19 poena, Holidej je dodao 18, a Ingls i Portis doprinijeli su sa po 15 poena.

Kingsi su zahvaljujući drugoj i četvrtoj četvrtini stigli do pobjede nad ekipom Finiksa 128:119.

Finiks je u prvoj četvrtini imao i dvocifrenu prednost, ali je gostujuća ekipa to uspjela da ublaži pred početak druge četvrtine u kojoj su oni stigli do dvocifrenog vođstva.

U trećoj četvrtini domaćin je uspio da stigne prednost rivala, ali je Sakramento boljim izborom šuta u posljednjoj četvrtini ipak stigao do pobjede.

U ekipi Finiksa, Devin Buker ubacio je 28 poena, Ejton je dodao 22, a Ros 19.

U pobjedničkoj ekipi najviše se istakao Barns sa 19 poena, dok su Monk i Foks postigli po 18.

Klipersi – Njujork 106:95
Šarlot – Јuta 111:119
Detroit – Indijana 115:121
Orlando – Majami 126:114
Atlanta – Boston 125:134
Čikago – Hjuston 111:119
Memfis – Dalas 112:108
Golden Stejt – Milvoki 125:116