Mbape u stilu Maradone i Messija postigao najljepši pogodak u karijeri

mbape

Fudbaleri PSŽ-a plasirali su se u finale francuskog Liga kupa uvjerljivom pobjedom protiv Liona u gostima rezultatom 5:1, a susret je obilježio sjajan pogodak Kiliana Mbapea koji je još jednom pokazao da je jedan od najboljih igrača svijeta.

Lion je u vodstvo stigao u 11. minuti kada je Terie iskoristio asistenciju Ekambija i pogodio za vodstvo svog tima, no ubrzo je Mbape poravnao na 1:1 nakon kornera. Neimar je s bijele tačke u 64. minuti pogodio za 2:1 i donio puni preokret svom timu.

Nakon toga viđen je najljepši trenutak utakmice kada je Mbape u 70. minuti u stilu Maradone i Mesija uzeo loptu na svojoj polovini, prošao sve igrače Liona koji su mu se našli na putu do gola i postigao treći gol za svoj tim, kojim je riješio pitanje pobjednika.

Sarabija je u 82. minuti postigao četvrti gol za Parižane, da bi konačnih 5:1 postavio Mbape u 92. minuti, čime je kompletirao hat-trick.