Maks Ferstapen slavio na VN Velike Britanije, šesta pobjeda zaredom VIDEO

ferstapen silverstone 2023

Nizozemski vozač Red Bula Maks Ferstapen nastavio je dominaciju u Formuli 1 i slavio je na Velikoj nagradi Velike Britanije.

Ferstapen je u Silverstounu startovao sa prvog mjesta, no već u prvoj krivini ga je prestigao vozač MekLarena Lando Noris.

No, neizvjesnost je trajala samo pet krugova, a kada je Maks ponovo stigao u vodstvo, nije ga ispuštao do samog kraja trke, a osvojio je i dodatni bod za najbrži krug trke.

Noris je na kraju senzacionalno osvojio drugo mjesto, a treći je bio Luis Hamilton u Mercedesu.

Odličan rezultat je ostvario i drugi vozač MekLarena Oskar Piastri koji je na kraju zauzeo četvrto mjesto.

Najveće razočaranje danas su bili Ferstapenov timski kolega Serhio Perez koji je kroz cilj prošao kao sedmi, te vozači Ferarija Šarl Leler i Karlos Sainz koji su zauzeli deveto i deseto mjesto.

Verstapenu je ovo bila šesta uzastopna pobjeda ove sezone i sa 255 bodova ubjedljivo vodi u generalnom poretku ispred Pereza koji ima 156 bodova.

Zanimljivo je bilo i tokom ceremonije dodjele pehara, kad su sva trojica sa pobjedničkog podijuma od silnih dešavanja i slavlja zaboravili preuzeti trofej.