Lukaku srušio Porto, Siti nemoćan u Njemačkoj VIDEO

inter milano

Golom pomalo zaboravljenog Romelua Lukakua fudbaleri Intera savladali su Porto sa 1:0 u prvo meču osmine finala Lige šampiona, dok su Lajpcig i Mančester siti odigrali bez pobjednika – 1:1.

Iako su viđena ukupno tri pogotka, obje utakmice bile su dosta dobre, naročito druga poluvremena. Porto je gospodario terenom u Milanu, Marko Grujić odigrao odličan meč, ali kada je Otavio u 78. minutu dobio drugi žuti karton domaći su prodisali i uspjeli da krunišu inicijativu preko rezerviste Lukakua koji se izgleda vraća u formu jer je i na minulom meču u Seriji A postigao gol.

Inter savladao Porto u Milanu

U Lajpcigu je bilo još zanimljivije. Siti je dobio prvi dio, vodio golom Rijada Mareza i činilo se da će rutinsi privesti meč kraju jer je imao apsulutnu kontrolu na terenu. Ipak domaći su u nastavku bili mnogo agresivniji i uspjeli da stignu do remija golom Joška Gvardiola, Hrvatski fudbaler kaznio je lošu procjenu Edersona i glavom zatresao mrežu “građana”.

Lajpcig i Mančester Siti igrali neriješeno 1:1