LIGA ŠAMPIONA Barsa bolja od Napolija, Arsenal poslije penala izbacio Porto VIDEO

Barselona Napoli

Barselona je u revanš meču osmine finala Lige šampiona na svom terenu savladala Napoli sa 3:1.

Pošto je u prvom susretu konačan ishod glasio 1:1, Katalonci su sa ukupno 4:2 prošli u četvrtfinale.

Domaćini su poveli u 15. minutu preko Fermina Lopeza, a na 2:0 je samo 120 sekundi kasnije povisio Žoao Kanselo.

I jedni i drugi su imali prilike u nastavku, a Napoli je uspio smanjiti u 30. minutu, kada je precizan bio Amir Rahmani, piše ”Meridian sport”.

Barselona je u drugom poluvremenu bila nešto konkretnija, a do novog gola je stigla u 83. minutu preko Roberta Levandovskog.

Aktuelni šampion Italije više nije imao snage za povratak i konačan rezultat je ostao 3:1.

Arsenal poslije penala u četvrtfinalu LŠ

Fudbaleri Arsenala plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, eliminisavši Porto poslije boljeg izvođenja penala.

Rezultat poslije 90 i kusur minuta je bio 1:0 golom Leonarda Trosara, a potom u cijelom drugom poluvremenu, kao i dodatnih 30 minuta, nije bilo pogodaka.

U penal-seriji je heroj “Tobdžija” bio golman Raja, koji je odbranio dva od četiri penala igračima Porta.

U penalima je bilo 4:2, a Portu je malo bio i gol srpskog veziste Marka Grujića u trećoj penal seriji.

Podsjećamo, prethodno je iste večeri i Barselona prošla u četvrtfinale, pobjedom nad Napolijem rezultatom 3:1 (2:1).