Košarkašice Srbije sjajnim preokretom plasirale se u polufinale Olimpijskih igara

košarkašice srbije

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju nakon što su u neizvjesnom meču bile bolje od Kine rezultatom 77:70.

Srbija je nešto bolje otvorila meč i tokom prve četvrtine je bila bolji tim uz minimalnu prednost, a rezultat je nakon prvih 10 minuta glasio 16:14. Do poluvremena vidjeli smo izjednačenu igru na obje strane, pa se na pauzu otišlo rezultatom 35:33 za Srbiju.

Na početku drugog poluvremena Kina se vraća u meč, dolazi do preokreta i do prvog vodstva na ovom susretu. Nakon treće četvrtine imali su, činilo se, veliko vodstvo od devet poena razlike (59:49), no prvakinje Evrope nakon toga ubacuju u brzinu više i ubrzo se vraćaju u meč, opet preuzimaju vodstvo i na kraju dolaze do pobjede.

Jelena Brooks je bila najefikasnija na ovom meču sa 18 ubačenih poena, dok je Sonja Vasić ubacila 16 i pri tome imala deset skokova.

U borbi za finale Srbiji će rival biti pobjednik duela između Sjedinjenih Američkih Država i Australije.