Karate reprezentacija BiH osvojila 21 medalju na Balkanijadi u Beogradu

Karate reprezentacija BiH

Karate reprezentacija BiH osvojila je 21 medalju na seniorskom Balkanskom prvenstvu, koje je održano u Beogradu, te zauzela drugo mjesto u generalnom poretku, odmah iza Srbije, koja se okitila 31 odličjem.

Šest zlatnih, pet srebrnih i 10 bronzanih medalja bilans je bh. karatista na 22. prvenstvu Balkana, čime su samo nastavili kontinuitet osvajanja medalja sa velikih takmičenja. BiH je iza sebe na ovom takmičenju ostavila Hrvatsku, Crnu Goru i Sloveniju.

Sa zlatnim medaljama oko vrata vratili su se: Iris Ćorić (-50 kg), Nermin Hadžić (kata-veterani +35), Eldin Hajdarpašić (-60), Nermin Ramčilović (-67), Meris Muhović (-84), i Semir Omerčević (kata-veterani +45).

Srebro su osvojili: Hamza Čajić (-84), Anja Lolić (-68), Matea Noah Medić (+68), ženska reprezentacija BiH, Davor Cvjetković (kata-veterani+45), a bronzana odličja osvojili su: Katarina Sušac (-50), Iman Begić (-55), Emina Brkić (-68), Stefani Krešić (+68), ženska reprezentacija u katama, Ervin Galić (-67), Rijad Džuho (+84), Luka Vuković (+84), muška reprezentacija (kata), muška reprezentacija BiH.

Priliku za novo dokazivanje i osvajanje medalja reprezentativci BiH imaće krajem ovog mjeseca kada je na programu Evropsko prvenstvo za seniore u Bakuu, koja će biti održano od 25. do 29. marta.