Golden Stejt sedmi put šampion NBA! (VIDEO)

šampion nba

Voriorsi su u šestoj utakmici kao gosti u TD Gardenu savladali Boston Seltikse sa 103:90 i tako finalnu seriju plej-ofa dobili sa 4:2.

Šampionski prsten tako je osvojio i srpski reprezentativac Nemanja Bjelica koji nije sdobio minutažu u ovoj utakmici, ali i Dejan Milojević koji je u trenerskom timu tima iz San Franciska.

Boston na krilima gotovo 20.000 domaćih navijača sjajno otvara meč i već na samom početku dolazi do dvocifrene prednosti od 14:2, no euforiju koja je nastala u dvorani veoma brzo su utišali gostujući košarkaši koji su do kraja prve dionice “naštimali nišanske sprave”, došli do poravnanja i pred sam istek prve četvrtine došli u vodstvo.

Tu se košarkaši Golden Stejta nisu zaustavili pa su već na samom početku druge četvrtine imali veliko vodstvo od 15 poena (37:22), što im je omogućilo da utakmicu vode u ritmu koji njima odgovara i s istom prednošću otišli su na poluvrijeme. Rezultat je glasio 54:39.

Tek u finišu treće dionice Boston uspjeva smanjiti vodstvo Golden Stejta na deset poena, a najviše što su uspjeli do kraja meča bilo je doći do zaostatka od osam poena (86:78), nakon čega je nezaustavljivi Stef Kari opet uzeo stvari u svoje ruke i riješio meč i donio svom klubu sedmu titulu prvaka.

Franšiza iz Kalifornije je prvu titulu prvaka osvojila 1947. godine, a još su prvaci bili 1956, 1975, 2015, 2017. i 2018. godine.

Golden Stejt šampion NBA lige u sezoni 2021/2022.