FUDBALSKA PREMIJER LIGA BIH: Fudbaleri dobojske Sloge Meridian poraženi u Modriči od Posušja VIDEO

sloga meridian doboj posušje

U čvrstoj i neizvjesnoj utakmici dobojske Sloga Meridian je u finišu, tačnije u 86. minutu primila gol i ostala bez bodova, poražena je 0:1.

Posušje je ovom pobjedom preteklo Slogu na prvenstvenoj tabeli, oni imaju sada 18, dok je Sloga ostala na 17 bodova.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova. Novinarske bilježnice ostale su prazne, nismo upisali ni jednu ozbiljniju priliku. Igralo se čvrsto na obje strane uglavnom između dva kaznena prostora. Utakmica je bitna i jednima i drugima, pa se igralo opreznije s obje strane.

U 68. minutu magla se spustila i na tribine i teren, domaća navijačka grupa Vojvode ne vidi se od magle. Igrao se 77. minut u dobroj prilici bila je Sloga, kada je Uglješa Stevanović nije dobro loptu zahvatio glavom i otišla je u gol aut. U 82. minutu Brković izveo slobodan udarac za Posušje, ali šutira pravo u Đulčića. Nekoliko trenutaka kasnije velika šansa za Slogu, a udarac Ristića odbranio je Kukić. A 86. minutu je Vukoja sve dobro odradio ubacio loptu na drugu stativu koju je u gol poslao Gabrijel Boban za 0:1. Sloga do kraja nije uspjela da dođe do izjednačenja.

SLOGA MERIDIAN – POSUŠJE 0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Boban u 86. minutu, Stadion Dr Milan Jelić. Gledalaca: 900. Sudija: Darko Gedžić (Brčko). Pomoćnici: Amir Kadić (Ilidža) i Stefan Tešanović (Istočno Sarajevo). Kontrolor suđenja: Ognjen Valjić (Banja Luka). Delegat: Radika Marić (Bijeljina). Žuti kartoni: Zvonimir Begić, Lučić, Vukoja, Boban, (Posušje);
SLOGA MERIDIAN: Đulčić, Zajić (od 64. Đorić), Popara, Stevanović, Milaković (od 75. Starčević), Krstovski (od 64. Janković), Šaula, Kujundžić (od 46. minuta Dadić), Stapić(od 89. Baštić), Ristić, Milanović. Trener: Zoran Ćurguz.
POSUŠJE: Kukić, Brković, Krišto, Hanuljak, Pavlović, Zvonimir Begić (od 78. Landeka), Jović (od 90. Luka Begić), Šilić (od 46. minuta Vukoja), Roca, Lučić (od 90+2. Dadić), Boban. Trener: Goran Granić.