Fudbaleri dobojskog Željezničara poraženi od Poleta 1926 iz Broda

U nedjelju u Doboju je odigrana utakmica 2. kola Druge lige zapad između FK Željezničar Doboj i OFK Polet 1926 Brod. Ekipa iz Broda bila je bolja i pobijedila rezultatom 2:1.

Brođani su poveli u 14. minutu utakmice golom Njegoša Đukića. Nakon toga nastupa period igre u kojem su igrači Želje konstantno napadali i probali doći do izjednačenja. U nekoliko prilika su imali dobre šanse koje nisu uspjeli iskoristiti, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:1.

Početkom drugog poluvremena, veoma lijepim golom Slavena Karamehića, Polet povećava rezultat u svoju korist na 0:2. Ostatak utakmice nije donio nešto posebno sve do 84. minuta, kada je Edvin Subašić smanjio vodstvo brodskog tima na 1:2.

Posljednjih nekoliko minuta utakmice, moglo se primjetiti da su Željni igrači potrošili snagu da bi eventualno došli do izjednačenja, tako da su sva tri boda otišla u Brod.