Fudbaleri dobojske Sloge upisali tri boda protiv Slavije

fudbal doboj sloga slavija

Sloga je u Doboju pobijedila Slaviju iz Istočnog Sarajeva rezultatom 1:0 i osvojila tri nova boda. Utakmica je odigrana u okviru 24. kola Prve lige Republike Srpske.

FK Sloga Doboj / Foto: Rade Šešlak

Dobojski tim je nakon brzo izvedene akcije, poveo odmah u prvom minutu utakmice golom Franka Dadića. Međutim, igrače Slavije to nije demoralisalo i do kraja prvog poluvremena vodila se prilično izjednačena igra u kojoj su obje ekipe propustile po dvije-tri malo bolje šanse.  Sloga je ipak držala pod kontrolom napadački raspoložene igrače Slavije i pokušavala brzim kontranapadima doći do drugog gola, ali na poluvrijeme se odlazi rezultatom iz prvog minuta.

FK Slavija Istočno Sarajevo / Foto: Rade Šešlak

Drugo poluvrijeme nije donijelo nešto puno novog, osim što je Sloga odlučnije krenula u napad. Igrači Slavije su uzvratili na isti način i razvila se mnogo čvršća igra u odnosu na prvi dio utakmice. Nekoliko propuštenih odličnih prilika od strane oba tima, po jedna situacija gdje su igrači obje ekipe tražili jedanaesterac, što im sudija Vuković nije udovoljio, obilježilo je drugi dio utakmice.

Sloga je ovom pobjedom osvojila nova tri boda i nastavlja borbu za vrh tabele

Sloga: V.Knežević (G), Dadić, Džombić, Zajić (K), Radić, B.Marković, Šaula, D.Knežević, Janjić, Bilal, Ristić// Žilić (G), Hrubik, N.Marković, Božić, Džaferović, Starčević, Šujić. Pomoćni trener Anđelko Tadić. Glavni trener Zoran Ćurguz.

Slavija: Rončević (G), Dabić, Muminović, Baban, Beširević, Babić (K), Ajkunić, Perović, Bojanić, Asentić, Đerić// Nedžibović, Popović, Vučinić, Avdalović, Mišović, Mandić, Tomić. Pomoćni trener Nebojša Maslovarić. Glavni trener Bojan Regoje.