Site icon olovka.info

FUDBAL – Prva liga RS: Sloga srušila lidera

sloga leotar 2:0

DOBOJ – Sloga i Leotar su isti dan imali dupli program. Osim ovog prvenstvenog duela fudbalera ova dva kluba, međusobno su se sastali i rukometaši. Sloga je u oba meča bila uspješnija.

Fudbaleri su su srušili lidera savladavši Leotar rezultatom 2:0 i tako Leotaru nanijeli prvi prvenstveni poraz. Ovo je za FK Sloga treća uzastopna pobjeda.

Domaći dolaze u vođstvo u 40. minutu golom izvrsnog Saše Perića. U 66. minutu prednost Dobojlija udvostručio je golobradi Obrad Starčević. Sloga u narednom kolu gostuje ekipi Borca iz Kozarske Dubice sa kojim je vojevala bitke u prošlosezonskom drugoligaškom izdanju.

SLOGA – LEOTAR 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Saša Perić u 40, 2:0 Obrad Starčević u 66. minutu. Stadion Luke. Bez publike. Sudija: Nemanja Aleksić (Banja Luke). Pomoćnici: Siniša Ivančević i Tomislav Gračanin (oba iz Banja Luke). Delegat: Ilija Smiljanić (Nova Topola). Kontrolor suđenja: Danijel Pajić (Bijeljina). Žuti kartoni: Nikolić, Komljenović (Sloga), Srđan Andrić (Leotar).

SLOGA: Divković, Janković (od 84. minuta Galijašević), Nikolić, Aljetić, Lukić, Komljenović (od 57. Hadžimujić), Vasiljević, Mace (od 84. Boris Andrić), Starčević, Perić (od 84. Trifković), Dušan Ristić. Trener: Milan Draganović.

LEOTAR: Perišić, Srđan Andrić, Šešelj (od 46.minuta Ateljević), Paranos, Šipovac, Ramić, Zečević, Đurić, Stajić (od 46. Aćimović), Dragan Ristić, Sekulović (od 76. Spaić). Trener: Oleg Ćurić.

Igrač utakmice: Obrad Starčević (Sloga)