Site icon olovka.info

Maks Ferstapen startuje prvi na trci za VN Saudijske Arabije, trka večeras u 18.00

formula 1 VN saudijske arabije kvalifikacije

JEDDAH, SAUDI ARABIA - MARCH 08: Max Verstappen of the Netherlands driving the (1) Oracle Red Bull Racing RB20 on track during qualifying ahead of the F1 Grand Prix of Saudi Arabia at Jeddah Corniche Circuit on March 08, 2024 in Jeddah, Saudi Arabia. (Photo by Clive Mason/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202403080466 // Usage for editorial use only //

Iza nas je drugi kvalifikacijski petak za redom! Drugi je trkaći vikend sezone u Džedi za VN Saudijske Arabije, a u subotnju trku s najbolje startne pozicije će krenuti Maks Ferstapen u Red Bulu. Društvo u prvom redu će mu petu trku za redom praviti Ferarijev Šarl Lekler. Treće mjesto je zauzeo drugi vozač Red Bula Serhio Perez.

Četvrto mjesto je zauzeo odlični Fernando Alonso u Aston Martinu. Malo je nedostajalo da nadmaši Pereza u borbi za treće mjesto, no četvrto mjesto je bilo maksimum. Treći startni red će dijeliti dva MekLarena – peti je Oskar Pjastri, a šesti Lando Norris.

Četvrti startni red je također rezervisan za timske kolege. Mercedesovi momci su ga zauzeli. Džordž Rasel je sedmi a Luis Hamilton osmi. Razloga za zadovoljstvo imaju i u RB-u jer je Juki Cunoda bio deveti najbrži. Krug najbolje desetorice zatvara Lens Strol u Aston Martinu.

Trka je na rasporedu danas u 18:00 po našem vremenu.