Site icon olovka.info

EVROLIGA Zvezdina katastrofa u Monaku, Majk Džejms u istoriji VIDEO

evroliga monako zvezda

Košarkaši Monaka savladali su u utakmici 28. kola Evrolige na domaćem terenu ekipu Crvene zvezde Meridianbet sa 98:80.

Već prije početka utakmice sve oči su bile uprte u Majka Džejmsa koji je trebao da obori rekord Evrolige po broju postignutih poena. S druge strane Luka Mitrović je dobro otvorio meč i donio je svom timu prednost od 11:7, piše ‘’Meridian sport’’.

Održavala je Crvena zvezda Meridianbet, no Eli Okobo i Alfa Dialo su to na kraju prve četvrtine preokrenuli na 25:17. Francuzi su dosta bolje igrali u drugoj četvrtini i poenima Dialoa su se odvojili na 36:25.

Kasnije je Džejms postigao tih 12 poena na meču i tada je prekinuta utakmica u njegovu čast jer je prešao Vasilisa Spanulisa. Monako je na kraju prvog poluvremena vodio sa 46:38.

Jago dos Santos je povukao goste i trojkom je smanjio na 48:45, pa je Džoel Bolomboj poentirao za -1 (48:47). Ubrzo je Nemanja Nedović izjednačio na 55:55, no po nekom običaju tada je uslijedio pad tima iz Beograda što je domaćin iskoristio i na kraju tog perioda je vodio sa 69:60, piše ‘’Meridian sport’’.

Brzo je to bilo i 75:60, pa su košarkaši Monaka bez većih problema sačuvali stečenu prednost i slavili su sa 98:80.

Najefikasniji na meču bio je Majk Džejms s 20 poena, na drugoj strani Luka Mitrović je imao 18 poena.

U narednom kolu Crvena zvezda Meridianbet dočekuje ekipu Makabija, a Monako gostuje Albi.