DOBOJ: Sloga izvrsna protiv Vogošće (FOTO)

sloga doboj

Rukometaši Sloge upisali su novu prvenstvenu pobjedu savladavši ekipu Vogošće Poljine hills rezultatom 31:25. Predvođeni u ovoj utakmici izvrsnim golmanom Milutinom Bogdanovićem te efikasnim Markom Perovićem. U 9. minutu Sloga ostaje bez jedinog ljevaka na bekovskim pozicijama Artema Iunina koji se teško povrijedio.

Gosti su dobro otvorili utakmicu i poveli 2:0. Ali onda slijedi serija Dobojlija od 3:0 čime prelaze u vođstvo 3:2 u 11. minutu. Mrežu Sloge u tim trenucima je zaključao Milutin Bogdanović. U 18. minutu Vogošća ponovo dolazi do rezultatske prednosti 6:5. A zatim Marko Perović sa svoja tri uzastopna gola preokreće na 8:6. Šest minuta prije kraja prvog dijela rezultat na semaforu stajao je 9:9. Nakon toga Dobojlije ulaze u novu seriju 4:0 za vođstvo 13:9. Na odmor odlaze sa rezultatom 13:10.

Sloga je igrala odlično u drugom poluvremenu i rešetala je gol gostiju. U 35. minutu sa tri gola u nizu dolaze do plus pet 16:11. Prednost su uvećavali iz minuta u minut za 19:12 u 40. minutu. Tekao je 46. minut kada izabranici Marija Kelentrića imaju najveću prednost na meču 22:14. Gosti serijom 5:1 u 51. minutu su prepolovili zaostatak 19:23. Tri minuta prije kraja susreta Sloga ponovo ima velikih osam razlike 30:22. Utakmicu su mirno priveli kraju dozvolivši samo gostima da ublaže poraz 31:25.

Slogu su do pobjede predvodili fenomenalni čuvar mreže Milutin Bogdanović sa 15 odbrana, te Marko Perović sa 9 golova, a po pet golova dodali su Vladan Đurđević, Borislav Stanković i Arsenije Bubić. Kod gostiju najefikasniji su bili Elis Memić sa 6 i Duško Čelica sa 5 golova.

SLOGA – VOGOŠĆA POLJINE HILLS 31:25 (13:10)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima. Bez publike. Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić (oba iz Ljubuškog). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga 5(4), Vogošća Poljine hills 3(2). Isključenja: Sloga 8, Vogošća Poljine hills 4 minuta.

SLOGA: Bogdanović (15 odbrana), Stojanović 3, Đurđević 5, Tulendić, Perović 9(4), Vladimir Stanković 2, Borislav Stanković 5, Bubić 5, Dejanović (odbrana, sedmerac), Zekić, Ristić, Knežević 1, Černov, Iunin 1, Bajović. Trener: Mario Kelentrić.

VOGOŠĆA POLJINE HILLS: Čabaravdić (3 odbrane), Kadrić 1, Đapo 2, Čelica 5(2), Efendić (6 odbrana), Fazlić, Ombaša 2, Semić 2, Benić 2, Jelačić, Memić 6, Hrbat 2, Baraković 3, Džemidžić, Puriš. Pomoćni trener: Enid Tahirović.