U Doboju su danas potpisani ugovori o stipendiranju 55 studenta koji će iz budžeta grada dobijati po 200 KM za akademsku 2024/25. godinu.
Gradonačelnik Doboja Boris Jerinić rekao je da je konkursnu proceduru zadovoljilo 55 studenta od 137 prijavljenih.

On je naveo da su ovi studenti, koji su prošli visok konkursni zahtjev da prosjek ocjena iznosi najmanje 8,5, budućnost Doboja i da su za njih otvorena vrata za posao i pripravnički staž.
Jerinić je istakao da od ukupnog broja njih 25 studira medicinu, što daje nadu da uz novoizgrađenu bolnicu zdravstveni sektor u ovom gradu ima budućnost.
On je najavio da će u narednom periodu grad raspisati još jedan javni poziv za stipendiranje, s tim što će se sniziti kriterijum koji se odnosi na prosjek ocjena na 8.00.
Ponosan sam što smo danas dodijelili stipendije našim vrijednim studentima, jer oni predstavljaju budućnost našeg grada i našeg društva. Njihova posvećenost obrazovanju, trud i uspjesi zaslužuju podršku, a ovo je način da im olakšamo put ka ostvarenju ciljeva. Svaka stipendija je ulaganje u znanje i razvoj, i želimo da naši mladi osjete da ih njihov grad prepoznaje, cijeni i podržava.
Svjesni smo da mnogi studenti imaju dobre rezultate, ali zbog trenutnih kriterijuma nisu uspjeli ostvariti pravo na stipendiju. Zato ćemo uskoro objaviti drugi javni poziv sa nešto povoljnijim koeficijentom, kako bismo omogućili većem broju studenata da dobiju finansijsku podršku. Naš cilj je da što više mladih ljudi dobije priliku za kvalitetno obrazovanje i profesionalni razvoj.
Čestitam svim dobitnicima stipendija i želim im mnogo uspjeha u daljem školovanju, rekoa je ovom prilikom dobojski gradonačelnik Boris Jerinić.
Dejan Đurđević, koji je treća godina Hemijskog fakulteta u Beogradu s prosjekom 9,9, rekao je da će stipendija rasteretiti kućni budžet roditelja i da je mnogo zahvalan.

Ivana Ilić, student druge godine Fakulteta za elektrotehniku, računarstvo i informacione tehnologije u Mariboru s prosjekom 9,3, rekla je da su najveći trošak stanarina i hrana.
Katarina Lukić, student četvrte godine Medicinskog fakulteta u Novom Sadu sa prosjekom 8,7, rekla je da će joj stipendija dobrodoći za plaćanje troškova stanarine i režija budući da ne živi u Studentskom domu, a po okončanju studija planira da se vrati u Doboj.
Grad Doboj je u decembru raspisao javni poziv za dodjelu 250 stipendija iz budžeta grada studentima sa prebivalištem na području Doboja, a korisnici treba da imaju najmanji prosjek ocjena od 8,5, da su redovni studenti, da nisu obnavljali datu godinu studija za koju konkurišu, da nisu primaoci drugih stipendija, kao i da nisu stariji od 26 godina.
Za stipendije u ovoj godini predviđeno je 500.000 KM.
Foto: Boris Jerinić/Službena Facebook stranica
/SRNA/