Kako funkcioniše terenska ambulanta u Boljaniću mogli su da vide i ljekari iz Velike Britanije, Turske, Rumunije i Grčke. Najveća sličnost je u radu je sa ljekarima u Turskoj i Rumuniji, dok se u Velikoj Britaniji razlikuje, jer u stvari njihov zdravstveni sistem drugačije organizovan.
Ocijenili su ljekari gosti da je primarni nivo zdravstvene zaštite dobro organizovan u Srpskoj.
Ljekari u terenskim ambulantama u Doboju imaju pune ruke posla. Dnevno nekad obave od 50 do 60 pregleda, što je potvrdila i doktorka Milena Bilić. Kada je u pitanju terenska ambulanta u ozrenskoj mjesnoj zajednici Boljanić ljekar prodične ordinira tri puta sedmično. Zakazuju se i kućne posjete, a moguće je obaviti i laboratorijske analize.
U Boljaniću je registrovano oko 1.600 pacijenata. Postojanje ambulante od velikog je značaja mještanima, naročito onim treće životne dobi.
Ambulanta u Boljaniću jedna je od 13 terenskih ambulanti koliko ih ima Dom zdravlja Doboj.
/RTV Doboj/
