Status opštine i grada Doboj dobija 1934. godine i nastavlja da raste i razvija se. Samim razvojem grada javila se i potreba za štamparijom. Poznati dobojski preduzetnici braća Pesah ulažu kapital, a njihov zet Moric Trinki prihvata se vlasništva i vođenja stručnog dijela štamparskog posla. Mašine su nabavljene u Slavonskom Brodu, a porijeklom su iz Austrije i datirale su sa kraja 19. vijeka.
Moric Trinki je rođen u Zenici 1903. godine, a zanat grafičara je učio kod svog sugrađanina Vajsa. Vajs je takođe Jevrej porijeklom iz Beča, pa se tako i kod njegovog učenika u dobojskoj štampariji osjećalo prisustvo starijih stilskih manira baroka i dobrim dijelom evropske gotike. Štamparija je radila izuzetno dobro. Iako je vlasnik Moric Trinki zbog potreba firme bio često odsutan, poslove su vodila dva majstora i nekoliko irgeta-učenika. Po tadašnjim zakonima štamparija je morala obučavati najmanje dva učenika, što je Moric prihvatio i nekada je imao i po četiri učenika. Tako je stvorena mala dobojska škola grafičara. U njegovoj štampariji štampana je prva monografija Doboja pod nazivom ”Prošlost i naselja grada Doboja”, autora pravoslavnog sveštenika Vukašina Sirovine.
Početkom Drugog svjetskog rata veći broj njegovih učenika se razišao po svijetu, a nekoliko ih je ostalo u Doboju. Prvih dana progona dobojskih Jevreja izgledalo je da će Moric sačuvati glavu, iako su mu ustaše odvele porodicu u logor a štampariju opljačkali. Jedno vrijeme se skrivao u podrumu slastičarne Mehmeda Bajraktarevića Garana (oca Silvane Armenulić), a kasnije su obojica otišli, Mehmed u partizane, a Moric u izbjeglištvo u planine Ozren i Trebavu gdje se skrivao kod dobrih domaćina koji nisu prihvatali novu vlast. Međutim, nekako se saznalo gdje se skriva i na prevaru je došao u Doboj gdje je odmah uhapšen i odveden u logor smrti odakle se nikada nije vratio.
Još dugo poslije rata Dobojlije su čitale pisanu riječ iz štamparije Morica Trinkija, a nju su štampali ljudi koji su kod njega učili grafički zanat.
Dugo se Doboj sjećao mirnog i dobrog čovjeka Jevrejina koji je samo dobro donio i ostavio Doboju