Deset golova u pobjedi fudbalera dobojske Sloge u Pilici

fk sloga doboj licenca za premijer ligu

Fudbaleri dobojske Sloge ostvarili su ubjedljivu pobjedu protiv Budućnosti na gostovanju u Pilici rezultatom 7:3 (4:1), u susretu 23. kola M:tel Prve fudbalske lige Republike Srpske.

Zanimljivo je da je Sloga bila akter i do ovog kola najefikasnije utakmice, a to je bio njen domaći meč protiv banjalučkog Željezničara, prije nekoliko kola, kada su Dobojlije slavile ubjediljvo – 8:0.

Strijelci za Slogu danas su bili Aleksandar Milaković (6. minut), Obrad Starčević (22. minut), Bilal Adonis (27. minut), Uglješa Stevanović (34. minut), Bojan Marković (57. minut), Dušan Ristić (76. minut) i Rade Radić (85. minut).

Nakon nepotpuno odigranog dvadesettrećeg kola Sloga zauzima treće mjesto na tabeli 51 osvojenim bodom i gol razlikom 51:13 (+38).

U narednom 24. kolu koje je na programu 23. aprila (subota) Sloga na „Lukama” dočekuje ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva. Utakmica se igra u 16:30 časova.

Budućnost – Sloga (D)    3:7 (1:4)

Igralište: Budućnosti u Pilici. Gledalaca: 50. Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka). Strijelci: 0:1 Milaković (6), 0:2 Starčević (22), 0:3 Bilal (27), 0:4 Stevanović (34), 1:4 Jovičić (42), 2:4 Jovičić (47), 2:5 B. Marković (57), 3:5 Jovičić (65), 3:6 Ristić (76), 3:7 Jašarević (86). Žuti kartoni: Stevanović, Đulčić, Milaković (Sloga).
BUDUĆNOST: S. Radić, P. Radić, Marković (od 83. N. Radić), Jovičić (od 83. Stuparević), Lukić, Stevanović (od 46. Fortunato), Lazarević, Ivanović, Fehratović, Krezović, Nestorović (od 46. Jović).
SLOGA (D): Đulčić, Hrubik (od 46. N. Marković), Dadić, Zajić (od 46. Knežević), B. Marković, Stevanović (od 46. Janjić), Milaković (od 78. Jašarević), Šaula (od 46. Radić), Starčević, Bilal, Ristić.