Benzema het-trikom srušio Čelsi, Bajern poražen od Viljareala

Karim Benzema

BILBAO, SPAIN - DECEMBER 22: Karim Benzema of Real Madrid CF celebrates after scoring his team's first goal during the LaLiga Santander match between Athletic Club and Real Madrid CF at San Mames Stadium on December 22, 2021 in Bilbao, Spain. (Photo by Ion Alcoba/Quality Sport Images/Getty Images)

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Čelsi u Londonu rezultatom 3:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Meč je obilježio sjajni Karim Benzema, koji je postigao het-trik i faktički sam pobijedio domaću ekipu.

Benzema je prvo pogodio u 21. minuti da bi povisio na 2:0 samo tri minute kasnije, u 24.

Za ekipu Čelsija pogodio je Haverc u 40. minuti i dao nadu ekipi iz Londona da se u drugom poluvremenu vrati u meč.

Ipak, nakon greške golmana Čelsija Mendija, Benzema je zatresao mrežu domaćih u 46. minutu za konačnih 3:1.

Bajern poražen od Viljareala

Fudbaleri Viljareala savladali su Bajern Minhen 1:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Jedini gol, ali dovoljan za pobjedu postigao je Dandžuma u 8. minuti meča.