Antologijska partija Avramovića – Partizan se revanširao Zvezdi! VIDEO

košarkaši partizana

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 98:84 (28:21, 12:13, 24:29, 34:21) u utakmici 21. kola ABA lige.

Crno-bijeli su tako uzvratili najvećem rivalu poslije dva ovosezonska ubjedljiva poraza, u prvom dijelu sezone na Jadranu i finalu Kupa Radivoja Koraća.

Partizan sada ima skor 17-3, dok je Zvezda na 17-2, budući da ima utakmicu manje.

Iako je Partizanova pobjeda velika, u poslednjih 20 sekundi meča dozvolio je četiri laka poena i ispustio bolji međusobni odnos sa Zvezdom, koja je u prvom ovosezonskom meču slavila rezultatom 71:56.

Apsolutni heroj pobjede je Aleksa Avramović koji je odigrao nestvarnu partiju i ubacio 33 poena, pet asistenciju uz jedan skok.

U trećoj četvrtini je vezao četiri trojke bez promašaja i ukupno 16 poena, a sa šuterskom klinikom nastavio je do kraja, te je ukupno u drugom poluvremenu postigao 31 od 33 poena.

Trojke je šutirao 8/10 i u potpunosti slomio svaki otpor i duh branioca titule.

Sada je Zvezda djelovala umornije i praznije na tom polju, ali je Partizan pored toga imao i raspucanog Aleksu Avramovića koji je odigrao najbolju partiju u karijeri.