Albi dupla kruna u Njemačkoj, Zvezdi Noko

alba dupla kruna

Košarkaši Albe slavili su i u drugom meču finala protiv Ludvigzburga i pobjedom 75:74 osvojili titulu šampiona u košarkaškoj Bundesligi.

Alba je tako osvojila duplu krunu jer se prethodno okitila titulom u Kupu. Titulu u šampionatu Alba je osvojila poslije 12 godina čekanja.

Tokom cijelog meča Ludvigzburg nije mogao da se oporavi od -10 na koliko je ostao poslije prvih deset minuta igre.

Iako je Ludvigzburg smanjio zaostatak na sedam poena do poluvremena, Alba se ponovo odlijepila pred posljednjiu četvrtinu pa je sebi mogla da dozvoli da ovaj dio igre izgubi rezultatom 20:8 i ponovo upiše pobedu.

U Albi su sa po 14 poena prednjačili Gifaj i Hermanson, poen manje postigao je Markus Erikson, a Lendri Noko, kome je ovo bio posljednji meč u Albi jer je najavljeno da prelazi u KK Crvena zvezda, meč je završio sa 12 poena.

U timu Ludvigzburga najefikasniji je bio Vimbuš sa 19 poena, Džejlin Smit dao je 15, a Viler-Bab jedan manje.