Desetogodišnja Strategija bezbjednosti saobraćaja na području Doboja predviđa uštede i smanjenje broja poginulih za 50 odsto. U narednih deset godina dokumentom je predviđeno ulaganje od 770.000 maraka, a novac će biti utrošen u edukacije i infrastrukturu.
-Finansijskim ulaganjima išli bismo ka određenim edukativnim karakterima, ulaganju u infrastrukturu i bezbjednija vozila, sprovođenju kampanja i svih drugih ostalih aktivnosti. Krećemo od vrtića, osnovnih škola, pa sve do fakultetskih institucija – izjavio je Marko Subotić, Saobraćajni fakultet Doboj.
Iz Javne predškolske ustanove „Majka Jugović“ Doboj predstavili su program rada za 2021/2022 godinu. Broje tri objekta vrtića u gradu, a uskoro će otvoriti organizacionu jedinicu i u Petrovu. Objekti su puni. Ostao je određen broj djece i na listi čekanja. Iz Gradske uprave su ranije najavili da će proširiti kapacitet obdaništa.
-Na listi čekanja je oko stotinu djece. Međutim, taj podatak je promjenjiv iz dana u dan. Gradska uprava koja je naš osnivač ukoliko bude u mogućnosti proširiće naše kapacitete i obezbijediti nove organizacione jedinice – rekla je Anđelka Kuzmić, v.d direktora JPU „Majke Jugović“ Doboj.
Nacrt programa korištenja prihoda od posebnih naknada za šume u ovoj godini bio je tema javne rasprave održane u Doboju.
-Korisnici šuma i šumskog zemljišta obavezni su po zakonu da uplaćuju određene naknade, tako da će se u toku 2021. godine prikupiti sredstva u iznosu od 180.000 KM. Ona će biti usmjerena za razvoj ruralnih područja, tačnije u izgradnju saobraćajne infrastrukture – izjavio je Anis Husaković, načelnik Odjeljenja za poljoprivredu Grada Doboja.
Nakon održane javne rasprave u organizaciji Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti ovi nacrti naći će pred odbornicima na sledećem skupštinskom zasjedanju.
(RTV Doboj)