Site icon olovka.info

Zvezda sigurna protiv Asvela na startu Evrolige VIDEO

zvezda asvel

Crvena zvezda savladala je francuski Asvel u prvom kolu nove sezone Evrolige rezultatom 94:73.

Ukoliko ste navijač ”crveno-belih”, onda večerašnja utakmica daje puno toga pozitivnog. Prava šuterska klinika viđena je večeras od strane Zvezde. U domaćem timu najefikasniji je bio novajlija Šabaz Nejpir koji je pogodio 21 poen, odmah iza njega sjajni Rokas Gedraitis sa 17 poena. Koliko je Zvezda bila večeras šuterski raspoložena kazuje i činjenica da Litvanac u prvom poluvremenu nije imao promašaja.

Međutim, ono što je još više fasciniralo jeste sigurno Zvezdina dužina klupe ove sezone. Kada vam se na poziciji pleja mijenjaju Nejpir i Teodosić i prinuđeni ste da njima dozirate vrijeme na terenu, mora da su glavobolje pozitivne.

Potom u timu imate specijaliste za odbranu poput Branka Lazića i Stefana Lazarevića i kada u tu jednačinu ubacite i najboljeg defanzivca Eurolige u liku Adama Hange, Duško Ivanović može mirno da spava. A ko ne bi mogao?

Zvezda je u prvoj četvrtini upisala sedam trojki iz devet pokušaja, do odlaska na odmor 12 iz 21 šuta, za ogromnih plus 21 posle 20 minuta – 52:31.

Kada imate takav skup igračke klase u svom rosteru, onda sigurno pomaže da na klupi imate trenerskog vuka kao štop je Duško Ivanović. Ivanović je čestim izmjenama održavao visok nivo igre na obe strane terena, šansu je u prvom poluvremenu ukazao svima osim Stefanu Lazareviću, a prednjačili su Gedraitis sa  14 (4/4 za tri), Nejpir sa 13 (3/5 za tri) i Simonović (2/2 za tri) sa 10 poena.  Interesantno, Ognjen Kuzmić je sa četiri asistencije bio najbolji dodavač u domaćem timu.

Treća četvrtina bila je problematična za ”crveno-bele”  iako je Branko Lazić trojkom u 23. minutu svom timu donio maksimalnih 62:37. Od tog trenutka osjetio se pad energije u domaćem timu kao posljedica toga dozvolili su gostima da serijom 13:2 dođu do podnošljivih 14 poena minusa – 64:50 na tri minuta prije kraja tog perioda utakmice.

Ipak, domaći nisu dozvolili bilo kakvo iznenađenje i do kraja utakmice odigrali su onoliko koliko je bilo potrebno da održe sigurnu prednost, koja nijednog trenutka nije bila manja od plus 14.

”Crveno-bele”  13. oktobra očekuje gostovanje ekipi  Žalgirisa, a Asvel dan ranije dočekuje Partizan.