2. LIGA RS ZAPAD Željezničar u Doboju bolji od Modriče FOTO

fudbal željezničar doboj modriča alfa 2 1

U utakmici odigranoj u okviru 6. kola Druge fudbalske lige RS – Zapad, fudbaleri Željezničara su u Doboju odličnom igrom pobijedili ekipu prošlogodišnjeg prvoligaša RS Modriča Alfe, rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu bolji su i agilniji bili igrači dobojskog Željezničara, a kao rezultat takve igre bilo je vodstvo Dobojlije golom Dražena Gostića u 25. minutu. Do kraja poluvremena gledali smo mirnu igru, Željezničar je i dalje bio opasniji i sa više prilika, ali konačan rezultat prvog poluvremena ostao je 1:0.

Drugo poluvrijeme počelo je pokušajima gostiju da izjednače rezultat, ali je Željezničar izveo dobru akciji u 64. minutu igre koju je Savo Ilić pretvorio u vodstvo domaćih na 2:0.

Modričani su tada preuzeli inicijativu i pokušavali da nešto više učine, ali uspjeli su samo ublažiti rezultat na 2:1 koji je postigao odlični Marko Kostadinović u 78. minutu.

Nisu gostujući fudbaleri iz Modriče uspjeli ništa više učiniti jer je Željezničar rutinski i mirno priveo utakmicu kraju i time ostvario veliku drugu pobjedu u Ligi za veoma bitna 3 boda.

U narednom, 7. kolu, koje se igra već u srijedu 18. septembra, Dobojlije gostuju u Jaružanima kod ekipe Crni vrh, a Modričani dočekuju Slogu iz Trna.

2. Liga RS – ZAPAD / FK Željezničar Doboj – Modriča Alfa 2:1 (1:0)

Stadion: „15. april“ u Doboju. Gledalaca: 200. Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu). Strijelci: 1:0 Gostić (25), 2:0 S. Ilić (64), 2:1 Kostadinović (78). Žuti kartoni: Gostić, Hadžimujić, Popović (Željezničar), Okolić, Šakota, Prljeta (Modriča Alfa).

ŽELJEZNIČAR (D): Jovanović, Kurdić, Kovačević, Hadžimujić, Josić, Čapru-Tate (od 83. Stevanović), Popović, S. Ilić (od 90+1. N. Ilić), Mudrov (od 37. Drljić), Cvijanović, Gostić.

MODRIČA ALFA: Krnetić, Veselinović, Jolović, Šakota, Prljeta, Okolić, Trifković, Limić (od 67. Mišanović), Vujanić, Maksimović (od 46. Kostadinović), Ilić (od 67. Gerić).