WWIN LIGA BIH Sarajevo bolje od Sloge Meridian u Doboju VIDEO

fk sloga meridian sarajevo wwin liga bih 2024

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su na stadionu Luke u drugom kolu Wwin lige BiH ekipu Sloge Meridian rezultatom 3:1, te tako sjajno otvorili sezonu s maksimalnih šest bodova.

Sarajevo je od početka utakmice igralo ofanzivno, a do vodstva su došli nakon prekida kada je Čelik odigrao glavom povratnu za Soldu koji posprema loptu u mrežu za 1:0.

Uslijedio je potom show Guliašvilija koji je u tri minute postigao dva pogotka. Prvo je majstorski zaobišao golmana nakon proigravanja Kjemereha, a onda postigao i prelijep pogodak iz velike udaljenosti za velikih 3:0.

Sloga je uspjela golom Grabeža tri minute prije odlaska na odmor smanjiti rezultat nakon velike greške golmana Rockova koji je “zaplivao” prilikom ubačaja iz kornera.

Iako je trener domaćih Vlado Jagodić napravio trostruku izmjenu na poluvremenu, to mu nije donijelo rezultata pa je Sarajevo mirno privelo utakmicu kraju za nova tri boda. Vrijedi istaći da je u sudijskoj nadoknadi utakmice Kuprešak dobio drugi žuti karton i crveni pa je Bordo tim posljednje dvije minute igrao s igračem manje.

Sarajevo sada ima šest bodova iz prve dvije utakmice, dok je Slogi ovo bio prvi susret u prvenstvu i prvi poraz. U narednom kolu Sarajevo dočekuje GOŠK, dok će Sloga gostovati Posušju.